Ruslana

Search in content
Post Type Selectors

Deň víťazstva nad fašizmom

9.mája v slávnostnej atmosfére za účasti vojakov čestnej stráže posádky Martin položili vence k pamätníku padlých predstavitelia mesta Martin, predstavitelia zväzu vojakov, predstavitelia zväzu protifašistických bojovníkov, predstavitelia nášho občianskeho združenia Ruslana a predstavitelia spoločenských inštitúcii z mesta Martin. So slávnostným príhovorom vystúpili viceprimátor mesta Martin Imrich Žigo a predseda zväzu protifašistických bojovníkov v meste Martin Radomír Žingor, ktorí pripomenuli obrovské utrpenie národov a ľudí, ktorí bojovali s fašistami na území Európy, Ázie a Afriky. Vyzdvihli význam oslobodenia našej vlasti vojakmi Červenej Armády, rumunskej armády, partizánmi a všetkými ktorí bojovali s fašistami. Mnohí z nich padli na našom území a boli pochovaní v našej zemi. Mementom 60 miliónov padlých a zabitých v druhej svetovej vojne pre nás musí byť urobiť všetko, aby sa to nikdy nezopakovalo.

Foto z akcie

Ruslana